_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
banner
ajalugu tehnilised andmed klubi lugemist ittgroup
_ mudelid _ ohutus _ viited _ pildid _
foorum varuosad
FOORUM VARUOSAD

Saabikute sügiskokkutulek, 20.11.-21.11.2004 @ Lõuna-Eesti

Nonii järjekordne kokkutulek edukalt läbi viidud ja SAABisõbrad rõõmsad. Mis siis ikkagi toimus? Algas üritus kuidas kellelegi... Tallinnast tulijate hommikune kokkusaamine jäi kuuldavasti küllalt väikesearvuliseks, kuid Tartu Lõunakeskuse juurde kogunes seevastu enamus kokkutulijatest nii Virust kui Sakalast. Sealtsamast sai vist ka enamus söögi-joogikraami muretsetud ja natuke keha kinnitatud. Edasi läks sõit vastavalt päevakavale Tartu Lennundusmuuseumi, et ka tõelisele SAAB Viggenile pilk peale vistata.

Muuseumis tutvustas eksponaate kodanik Mati Meos, kellel oli iga lennuki(mudeli) kohta pikem seletus varuks. Aeg läks kiirelt ja sisukalt, ning vaatamata külmale ilmale tiirutati tõeliste hävituslennukite ja kopterite ümber üsna pikalt.

Muuseumipidajaga arved ära klaaritud ja edasi metsamajja. Sõit oli küllalt pikk, aga organisaator aljoga tegi selle kiire sõiduga oluliselt lühemaks. Mis viga Turboga pedaali tallata :)

Kohale jõudes oli esimeseks mureks kõik tulekolded puid täis toppida ja kohe tuli otsa panna - pagana külm tundus. Hiljem nii külm enam ei tundunud. Olulistemaks üritusteks oli Suur Kelgusõit mingi imeliku kelguga made in no fear. Lõbu oli igaljuhul laialt ja enamus sai selle aasta esimese kelguelamuse. Samal ajal kui vintskemad kelgutajad viiendat liugu lasid, sai imetleda ka ilusat ja lumist Lõuna-Eesti õhtut. Meie majake on siin pildil päris nagu mõnest vanast vene multikast :)

 

Vahepeal oli ülejäänud seltskond hakkanud hauduma saunamõtteid ja varsti sai see ka teoks. Enamus rahavast käis vist saunast läbi ja osa ka jääaugust. Enam ei olnud külm. Kuigi enamus linnarahvas - leiti leil jäävat nõrgaks. Süüdlaseks tembeldati kehv ahi ja hõre ruum. Õigele eestlasele on vaja ikka vähe teravamat. Teisest küljest hiinlased oleks seal saunas kindlasti juba käpuli olnud. Üldiselt keegi ei virisenud ja jäime rahule - jääauk oli ehe (tõe huvides peab mainima, et ise ma seda järele ei proovinud, kui visuaalselt tundus nii).

Tubastest üritustest sai suure melu osaliseks mingi lauamäng (alias või midagi sellist). Eriti eredalt kõlasid naesterahvaste rõõmuväljendused. Mis oli muidugi ise juba meeleolu tõstvaks teguriks. Söödi-joodi ja küpsetati kaminas pekki. Lõpuks sai ka muusika tööle. Vahelduseks esines ka ühemehebänd palalaikal pärnust. Mulle meeldis. Tahaks ka endale sellist pilli.

 

 

Kui juba tükk aega pime oli olnud, hakkasid kaugema nurga mehed varsti koju minema - ikkagi ca 300km sõita. Ise kimasin ka samal õhtul mulgimaa pealinna ja sõit oli päris kurnav. Hea et sa...abikaasa sõita aitas, muidu oleks tikud silmade vahele pidanud panema. Miskipärast harrastas nii Põlva kui Tartu pakkuda meile politseieskorti, kuid vilgutama nad oma siniseid tulesid õnneks ei hakkanud ja linna piiril keerasid ilusti ümber.

Kuidas üleööseltskond hakkama sai....vast kirjutavad. Rabamatk jäi vist läbimata?

Egasmidagi ootame järgmist kokkusaamist. Kuuldavasti pidi see toimuma Saaremaal.

Laome siis siis nüüd ilusti ka pildimaterjali ritta.

Siin siis ka kavaplaan, mis enamvähem nii ka läks.


Laupäev, 20.11.2004
11.00-12.00 kogunemine Lõunakeskuse parklas (proovime Statoili poolses küljes, seal tavaliselt rohkem ruumi): kaugemalt tulijad saavad Lõunakeskuse pannkoogirestoranis ühe hea kõhutäie võtta, samuti saab Maksimarketist muud kraami osta.
12.00 ühine start (akadeemilise veerandiga) Trt Lennundusmuuseumisse, mis asub pisut Trt piirest väljas, täpsemalt Langes .
~12.30-13.30 Trt Lennundusmuuseum (giidiga, pilet 40/20)
~13.30-15.30 ühine sõit Praali metsamajja (asub Nohipalo kandis ), vahepeatusega Praali metsamaja perenaise juures majavõtmete saamiseks
~15.30-........ vaba kava (söök-jook, etteasted, viktoriin, saun jne)

Pühapäev, 21.11.2004
............-10.00 ärkamine, hommikusöök, -kohv
~11.00-13.00 talutava ilma korral matk Meenikunno raba radadel (vt pilte )
~13.00-......... kui soovitakse, siis lõunasöök, muidu aga kojuminek......

Kui sa leiad, et sa oled tulija, palun registreeri end kohe kindlasti siin !


söök: võta ise kaasa, mida arvad hea olevat ühisele lauale panemiseks, nt liha, vorstikesi, salatit, rohelist, chipse jne. korralduskomitee poolt on plaan keeta ka ühes suures katlas kuuma suppi, mida igaüks saab lurpida. söögivahendid korraldajate poolt.

 

jook: joogid võtab igaüks ise vastavalt enda maitsele ja mõõdule kaasa. hommikul pakutakse korralduskomitee poolt kuuma kohvi. joogitopsid korraldajate poolt.

 

vaba kava: - saabiraamatud kaasa!

- viktoriin (igaüks mõtleb ühe küsimuse, ei pea olema saabi-teemaline, vaid võib olla ka üldhariv)

- saun (linad kaasa!)

ööbimine: kohapeal olemas mingit sorti narid ja madratsid, aga neid kuni 20 inimesele. kõik võtku kaasa endale magamiskotid ja igaks juhuks ka penod-lebod.

Lõpetuseks üks ilus talvepilt SAABi tulede valguses.

Tekst ja pildid raivo aka zazou