_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
banner
ajalugu tehnilised andmed klubi lugemist ittgroup
_ mudelid _ ohutus _ viited _ pildid _
foorum varuosad
FOORUM VARUOSAD

SAABide talvekohtumine Mulgimaal, 28.01.-29.01.2006

Kõigepealt pildinimekiri (ilmumise järjekorras).

ja edasi väike protokoll:

Et kõik ausalt ära rääkida, pean ma alustama sellest, et ühel ilusal vastikul vihmasel suvepäeval või ööl lubasin ma suure suuga ja kindlasti ei puudunud ka sealt paar õlut, noh nii sauna jaoks..., et teen järgmise kokkutuleku Mulklandis.

Oli see vast siis talve alguse poole, kui juba küsiti, et lumi Tallinnas maas ning kokkutulekust ei ikka miskit.

Sai siis asi kätte võetud ja kohta otsima hakatud.

See osutuks aga tunduvalt keerulisemaks kui alguses tundus.

Taskukohast kohta neti avarustes ei reklaamita, aga suured tänud siinjuures härra ivometsale , kes selle toreda koha meile välja sebis . Samuti kiidusõnad võõrustajale Algisele !!!

 

Protokoll nr 1

 

Ürituse nimi: Saabikute kokkutulek

Toimumiskoht: Viljandi ja Mulkland

Aeg: 28. jaanuar 2006 kell 10.00 Maksimarket kuni 29.01.06...

Osa võtsid: No Fear ja tema kaasa ning nende kaks last, Saabninethousand ja Siim ning üks naisterahvas, veldur, aljoga, part, Raul, IFF, Cyber, smr, hoplaa, Factor ja kaasa, tarmiit, nakataja, wilddog ja kaasa, MadMan, Trionic, iisak, zill, Zazou ja kaasa ning juniorid.

Päevakord:

 1. Saabumine
 2. Sebimine
 3. Sportlik osa - Jäärada
 4. Turistlik osa - Veetorn
 5. Lõõgastumine - Kelgutamine
 6. Majanduslik - Toiduainete hange
 7. Transpordiküsimused – Soomaa
 8. Kultuuriüritused – Vaba aja veetmine
 9. Sotsiaalsed küsimused – Ööbimine
 10. Muud küsimused – Kes kuhu ja millal läheb

Päevakorrapunkt nr 1. Saabumine

Sõna võtsid peaaegu õigeaegselt: no fear, saabninethousand, veldur, aljoga, part, raul, iff, cyber, smr, hoplaa, factor, tarmiit, nakataja, wilddog.

Otsustati: hakata ükskord liikuma.

Päevakorrapunkt nr 2. Sebimine

Sõna võtsid kõik, kes tahtsid ja alustati liikumist Viljandi järve äärde jäärajale.

Päevakorrapunkt nr 3. Sportlik osa – Jäärada.

Sõna võtsid kõik, kes soovisid ning kõigil oli väga hea- ja “kuul” tunne.

Väljavõte stardi- ja finišiprotokollist:

Lamell:

 • 684 MCB – 4:32/3:57 hoplaa/Lancia
 • 900 TFL – 4:15/4:07 wilddog/SAAB
 • 014 TFJ – 4:52 veldur/SAAB

nael:

 • 219 MGD – 4:01 smr/SAAB
 • ARS 977 – 4:07 Raul/SAAB
 • 652 ATA – 3:55/3:54/3:43 aljoga/SAAB
 • 734 TAA – 4:26 part/SAAB
 • 778 ARZ – 4:00/3:52/3:44 IFF/SAAB
 • 968 TFA – 4:10/3:51 Factor/SAAB
 • 730 ASG – 4:07 SAABNINETHOUSAND/Opel
 • 374 ALG – 4:13 NO FEAR/SAAB

naised:

 • 374 ALG – 5:05 saab/SAAB

Ning peale uhket üritust olid peaaegu kõik nõus minema siis Statoili keha kergendama ja kinnitama.

Päevakorrapunkt nr 4. Turistlik osa – Veetorn

Sõna võtsid samad inimesed, kes juba eelmises päevakorrapunktis ning lisandunud olid alljärgnevad:

Zazou ja kaasa ning lapsed

Zill

Samal ajal suutsid ära kaduda Viljandi linnas üks trobikond sabiste, keda protokollija otsimas käis. Sai need siis ilusasti kohale toodud ning samuti torni rühitud. Pilt oli ilus, ilm super ning need, kes tahtsid said ilusa ülevaate Viljandist. Tornist alla ning jätkus teekond...

Päevakorrapunkt nr 5. Lõõgastumine – Kelgutamine

Sõna võtsid: kõik, kes kohal olid ja ega enam ei oldud eriti vaimustuses sellest ettevõtmisest, kuna jäärajal olemine oli paljudel kõhu tühjaks teinud ja kohaletuleku aeg oli nihkunud pea tunni võrra edasi, siis võeti vastu otsus, et minnaks jälle tagasi parkalsse ning alustatakse ostude tegemisega.

Päevakorrapunkt nr 6. Majanduslik - Toiduainete hange

Kohale saabusid veel: Trinoc, iisak, MadMan.

Sõna võtsid: need, kes soovisid ja leidsid võimaluse.

Üldiselt oli siis asi nii, et läks üks hea tunnike, kui me kõik oma vajadused rahuldatud saime ning kui alguses tundus, et puudu tuleb finantsilisest vahendistest, sest eelarve oli arvestatud valesti ja loomulikult oli planeeritud ka veel üüri eest maksmine. Kuna aga eelarvestaja ei olevat teps mitte kõige parema matemaatilise täpsuse ja loogilise mõtlemisega siis nii see õnneks ei olnud.

Hangiti siis kõik söök, mida edasisel koosviibimisel vaja võiks minna ja siinkohal on õige teha märge selle kohta, et leiba ja saia ei ole mõtet osta liiga palju.... Allakirjutaja tahab öelda seda, et hommikul koristades, oli sunnitud omastama kaks leiba ning kaks saia. Kasumlik valem oli olemas!

Kui hange ja vähem- ning enampakkumine oli korraldatud asusime teele, mis kulges läbi Vastemõisa Kildu poole ning sealt Oksal asuvasse vaatetorni. Tee oli vahva ja päev kaldus juba õhtusse. Kuna allkirjutaja pidi läbima veel oma elukoha, et seal liituksid tema perekonnaliikmed, siis ületades pidevalt kiirust ja riskides oma ja perekonnaliikmete eludega sest oli tugev tahtmine jõuda järgi autode rivile. Kahjuks jäi see saavutus ainult unistuseks. Samas peab aga ka ära märkima, et kõik läks õnnelikult.

Päevakorrapunkt nr 7. Transpordiküsimused – Soomaa

Sõna võtsid autojuhid, kelle see võimalus oli. Tänu küll ohtlikult libedale teel, mille kohta on esitatud kaebus Sakala Teedele, kui teede korrashoiu eest vastutavale. Küsimuses, et miks tee ei olnud puhas. Sõites läbi marsruudi Viljandi – Vastemõisa – Kildu – Oksa – Kuusekäära – Soomaa külastuskeskus, siis võis mitmel pool teede peal näha puuoksi ning käbisi. Mis aga teeb meelhärmi ja paneb sellisel marsruudil eriti pead vangutama ning mõtlema selle üle, kus me elame, kas see olnud mitte Euroopas?

Samuti oli teede peal näha fekaale ja väljaheiteid. Allkirjutaja on teinud vastavasisulise etteheite Keskkonnaministeeriumile, et reostuse tekitaja võtta kiiremas korras vastutusele ning reostajad, kelledeks lähemal vaatlusel olid Põder, Jänes, Kits ning samuti ka Ilves, kelle jälgi üritusest osavõtjad vaatlemas käisid, saaks välateenitud karistuse või vähemalt ettekirjutuse.

 

Päevakorrapunkt nr 8. Kultuuriüritused - Vaba aja veetmine. Avamine ja lipu heiskamine.

Sõna võtsid: absoluutselt kõik ning mõni isegi laulis. Samuti kostus kõrva ja riivas metsarahu miski imelik heli ning “inn”, mis ühe “küüliku” kõhust kostus. Küüliku tundemärgid: sünniaeg 79, V4 super nimi 96GL, perekonnanimi SAAB. Koosolijatele tegi muret küüliku tervis sest pidevalt oli see küülik nö lennus. Küll sauna ees ja küll grillimistplatsi juures. Küülikut juhatamas olla nähtud pealtnägijate ütluste järgi parti, kes pealtnägijate ütluste kohaselt teps mitte kaine ei olnud. Seega võis olla tekkida olukord, kus küülik mitte adekvaatset vastust ei saanud kui ta oli sauna juurest hakanud liikuma maja juurde ning pööraselt ja sihitult aias lume peal siia-sinna liikunud. Pardil oli iseenesest hea meel, kuna lume all olev hein tuli nähtavale ning siis oli kergem putukaid otsida ja muud strömmi testida.

Nagu juba igal koosviibimisel kohane, oli ka selle koosviibimisel alkohoolseid jooke ning muid toiduaineid. Toidu valmistamisega tegelesid meie tublid naised ja kaasad ning välikööki juhtis part, kes oli oma uhvo kaasa tirinud ning juhtis seda loomulikult hästi.

Esmakordselt oli meie koosviibimisel STRÖMM, mida maiustajad tõsimeeli nautisid, sest grillvorsti või teisi toite manustades ei tekkinud kellelgi näole selline üleloomulik ilme, kui siis, kui prooviti STRÖMMI. Testijatele anti ka diplom, millega kuulutati neid ametlikult asjaosalisteks. Eriti jäi meelde allkirjutajale juhus, kus otse pütist SRTÖMMI süües läks esimene osa ilma iga igasuguste tõrgeteta. Teise osa läbiviimisel tekkis aga tõrge. Juues peale alkohoolset toodes ning tubakat sikutades tundus vahepeal, et toode, mis suus ringi käis, hakkab juba võtma normaalsuse piire, mis aga petlikuks osutus...

Samal ajal saunas olid naispoole esindajad ning lapsed.

Pika pinnimise peale said ka meessoo esindajad sauna ning tants, trall ja tagaajamine kestis seal edasi. Seda kuni järgmise päevakorrapunktini...

Ka elamus oli tuntav öörahu rikkumine, sest keset öörahu hakata rongisõitu imiteerime, pahandas nii mõndagi kodanikku, kes heas usus oli jalga puhkama heitnud siiasamasse ligidale, kus teised kodanikud vilet lasid, keha liigutasid, mis pikema vaatluse kohaselt tantsuks osutus, ning kui rong ümber läks, siis neile see palju nalja tegi ning lärm ületas igasuguse taluvuspiiri...aga sellegipoolest jäid kõik oma piiridesse!

Päevakorrapunkt nr 9. Sotsiaalsed küsimused – Ööbimine

Sõna ei võtnud enam keegi...

Päevakorrapunkt nr 10. Muud küsimused – Kes kuhu ja millal läheb

Sõna võtsid: kõik, kes ärkasid. Söödi ja joodi kohvi ning need, kes kohal olid, langetasid ka lipu ning jällegi oli kodanik part see, kes aitas üritusele hea kaasa, manustades suu kaudu STRÖMMI leivatoodetega...selle koha pealt jäi üle koosviibijatel vaid öelda...

 

MÕNUŠŠŠŠŠŠŠŠ..., TÕEŠTI MÕNUŠŠŠŠŠŠŠ!!!!

Protokollija: NO FEAR Talvekas 2006